Досвід

Неформальна освіта

Переймаючи досвід данських партнерів, Центр АХАЛАР в 2007 році запустив програму центру неформальної освіти. За методикою школи Кофоеда (Kofoeds School, Копенгаген) в Чернігівському центрі навчалися люди, які тимчасово не працюють або ті, хто опинився в несприятливій життєвій ситуації і хотів би її поліпшити. Крім навчання на базі семи майстерень і запуску соціальних стартапів, важливою складовою роботи Центру було також навчання студентів психолого-педагогічного факультету Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т.Г.Шевченка підходам данської моделі неформальної освіти.
Актуальність питань хронічних стресів та емоційного вигорання в умовах сьогодення України спонукало до створення в 2018 році програми «Працювати інтенсивно без вигорання». Загальна мета полягає в підтримці та підготовці тренерів в тематиці “профілактика синдрому професійного вигорання” з числа активістів, тренерів, членів громадських організацій, а також волонтерів, які працюють з групами вимушених переселенців, сім’ями та солдатами АТО в сфері захисту прав людини, адвокації, соціальної допомоги та інш.
Осмислення отриманого нами в останні роки практичного управлінського досвіду і східних технологій роботи з розумом призвело до створення тренінгів “Сила невидимого”. Інтерес активних і думаючих людей до освоєння на практиці методів підвищення своєї ефективності дав нам імпульс до розвитку нової програми «Urban Будда».
За 10 років проведено 16 екологічних шкіл для більш ніж 600 осіб різного віку з України, Польщі, Білорусі, Росії, Молдови, США. Десятиденні зміни проходили у формі наметових таборів з насиченою інтерактивною програмою, яка забезпечувала розвиток в групі соціальних і громадянських компетенцій.
Мрія команди про освітній центр, ідея “навчання на практиці” і одна з наших цінностей – екологічність, реалізувалися в 2005 році в покупці, ремонті та обладнанні енергоефективного будинку. Отримане таким чином знання “пасивних” технологій та альтернативних джерел енергії допомагає нині ділитись власним досвідом енергозбереження.

Благодійність

«Ренесанс милосердя» – перша в регіоні стипендіальна програма для підтримки талановитої молоді, що здійснюється за рахунок внесків жителів Чернігова та коштів від благодійних акцій. Акція проводиться з 2005 року, в якому відбувся перший благодійний бал та аукціон дитячих малюнків. Зібрані кошти поклали початок стипендіальному фонду «Чернігівський ренесанс милосердя». Всі заходи спрямовані не тільки на збір коштів для підтримки талановитої молоді Чернігова з малозабезпечених сімей, а й розвиток такого необхідного в людському суспільстві альтруїзму. За 7 років програми допомогу отримали понад...
Залучення бізнесу в підтримку різних соціальних проєктів і стало тією інновацією, яку АХАЛАР хотів дослідити і втілити на практиці, починаючи з 2003 року. За сім років ми випробували всі доступні нам підходи: від пасивного скриньковий збору до створення в Чернігові ком’юніті фонду “Союз благодійників”. Соціальні акції, благодійні аукціони, бали і концерти допомогли зрозуміти, що головним капіталом в соціумі є – довіра.

Громадянське суспільство

Чувство новаторства и предпринимательства относится к способности человека превращать свои идеи в действия. С 2004 года АХАЛАР начал программу сотрудничества с неформальными инициативными группами, в рамках которой было поддержано 120 самых разнообразных проектов: экологических, культурных, социальных, образовательных, спортивных и многих других. Таким образом подготовленные аниматоры стали создавать новые социальные ландшафты, где люди берут на себя ответственность и воплощают принципы “локальной демократии”, участвуют в принятии решений по развитию своих громад. Для обучения и взаимодействия всех участников этих процессов, обмена опытом и...
Проблеми відсутності комунікації між НГО та ЗМІ послужили відправною точкою для старту п’ятирічної програми “Школа комунікації”. Проект починався як експериментальний для Чернігівської області, але швидко став затребуваний і в інших регіонах країни. Розуміння того, що громадські організації і “четверта влада” можуть бути “по одну сторону барикад” у своїй роботі на місцевому рівні і стало основною зміною, яке формувала програма. Через навчання і новий досвід партнерства, учасники втілювали в життя кейси, які показували приклади посилення впливу на демократичні зміни в Україні.