“Нові шляхи”, Данія, CISU,2021 рік

Центр Ахалар (Чернігів, Україна) і Данський Гельсінський комітет (Копенгаген, Данія) у 2021 році реалізують в Чернігові пілотний проєкт “Нові шляхи”.

Його мета – підвищити потенціал місцевого громадянського суспільства для зміцнення локальної демократії та прав людини.

В ході цього проєкту Ахалар отримає досвід для подальшого впровадження загальнонаціональної програми по просуванню народної освіти в Україні як інструменту демократії та прав людини.

Цілі:

  • Створити Чернігівський центр неформальної освіти (CNEC) в якості інтеграційної і неформальній мережі місцевих партнерів.
  • Зміцнити участь громадянського суспільства в місцевій демократії через освітні заходи, які сприяють реалізації стратегічних цілей міста Чернігова.
  • Посилити права людини в місцевому співтоваристві за допомогою освітніх заходів, які дозволяють учасникам просувати і захищати права людини.

Основна цільова група: 120 чернігівців, які мають потенціал і готові внести свій вклад в розвиток спільноти, але стикаються з відсутністю необхідних компетенцій для реалізації позитивних демократичних змін.

Центр Ахалар буде просувати освітні продукти по 5-ти напрямках і безпосередньо навчати цільову аудиторію.

Теоретичний блок включає 350 годин (лекції, публічні виступи, майстер-класи, тренінги, екскурсії, практичні завдання), які становлять п’ять 70-годинних програм:

  1. «Як захистити права людини»,
  2. «Як не дати себе обманути»,
  3. «Розуміти місто»,
  4. «Навігатор призначення»,
  5. «Моє позитивне життя».

Навчання тривало загалом 6 місяців. Було сформовано 2 потоки учасників за кожним напрямком курсу (тривалість курсу 3 місяці).

Завершенням проєкту стала реалізація 4 невеликих місцевих ініціатив. Організація підтримала 4 найкращі проєкти від учасників з кожного напрямку та 1 ініціативу Центр підтримав інформаційно, що дозволило зібрати кошти на його реалізацію. Кожен мінігрант фінансувався на суму до 500 євро (загальний бюджет: 2000 євро).