ЯК НАЙКРАЩЕ НАДАВАТИ ПІДТРИМКУ ТИМ, ХТО САМ ДОПОМАГАЄ ІНШИМ?

Про це йшла розмова на Human Rights Houses Network Meeting 2023, яка відбулась з 21 по 24 листопада в Варшаві.

Під час чотириденної зустрічі вдалося поговорити та попрацювати як над загальним наповненням майбутньої співпраці, так і запланувати деякі практичні заходи підтримки хелперів.

Наш фокус уваги залишається незмінним – більше половини програм, які впроваджує Center Ahalar направлені саме не ХЕЛПЕРІВ.
Так хто ж вони такі?

Це люди, які займаються документуванням воєнних злочинів, надають юридичну та правозахисну підтримку, психологи, що їздять на звільнені території або знаходяться близько лінії фронту. Це також спеціалісти, які працюють з біженцями, внутрішньо переміщеними людьми, з родинами загиблих воїнів та з самими воїнами також на «нулі».

На початку повномасштабного вторгнення Росії, хелпери брали на себе першу допомогу, яку надавали населенню в найнебезпечнійших місцях, проявляють свою витримку та стійкість.

Водночас, незалежно від того, наскільки стійко виклики долі сприймає людина, ці події впливають також на її психічний стан, якою б сильною людина себе не вважала.

Хелпери зараз на вагу золота. Тому будь-який внесок у зміцнення їх психічного здоров’я є неоціненним.

На зустрічі Human Rights Houses Network Meeting 2023 говорили саме про потреби, виклики, про необхідність навчити Хелперів самовідновленню самостабілізації ресурсів.

Протягом останніх п’яти років Center Ahalar не один раз проводив програми підтримки разом з представниками та представницями дружніх партнерських організацій.

Разом з Mental Health and Human Rights Info HHRI, Human Rights House Oslo, ღია საზოგადოების ფონდი I Open Society Georgia Foundation та Human Rights House Tbilisi • თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლი, які представляли Elisabeth Ng Langdal та Lela Tsiskarishvili, ми створювали багато проєктів, направленних на підтримку ментального здоров`я хелперів.

Для нас дуже важлива підтримка колег та їх досвід. Ми цінуємо нашу завжди ефективну співпрацю, турботу та увагу від іноземних колег, яка націлена на підтримку українського суспільства.

Тому на зустрічі ми обговорили і про необхідність завжди об`єднувати зусилля щоб збільшувати ресурс для подолання викликів, які стоять перед нами для залучення хелперів до системи захисту психічного здоров’я.

В зв’язку з цим програми центру АХАЛАР на найближчі півроку складаються з кількох модулів:
• інформування правозахисної спільноти
• проведення практичних ретритів (вже три заплановані)
• Психологічна індивідуальна підтримка
• онлайн майстер-класи

Про всі це ви завжди можете дізнатися з анонсів на наших сторінках
Поділитися