Досвід

Чому політики з ментального здоров’я зараз важливі для громадського сектору України

З 17 по 21 червня відбувся стратегічний ретрит для українських партнерів фонду NED (National Endowment for Democracy) в якому взяло участь близько 30 представників громадських організацій.

Серед них були представники правозахисних, антикорупційних, природоохоронних організацій, а також тих, хто зараз допомагає розбудовувати громадянське суспільство, займається відновленням країни та підтримує ментальне здоров’я українців.

Головними цілями були:

  • знайомство представників організацій між собою,
  • виявлення та проговорення викликів та задач, з якими зараз стикаються громадські організації,
  • формування бачення майбутнього розвитку мережі,
  • підтримка ментального здоров’я представників НДО.

Команда Центру Ахалар фасилітувала сесію з ментального здоров’я для усієї спільноти

.

В останні роки новим акцентом діяльності Центру Ахалар стала підтримка ментального здоров’я лідерів третього сектору, громад та “хелперів”. Тому ми і були  запрошені організаторами.

Під час дискусії учасники поділилися проблемами, з якими стикаються їх команди. І ці проблеми є загальними: втрата мотивації та працездатності, не розуміння перспектив, вигорання, відсутність політик підтримки ментального здоров’я та інше. Крім цього представники третього сектору часто не можуть дозволити собі відпочинок через велике навантаження і відсутність заміни.

Крім проблем говорили й про приклади розв’язання питання психологічної стійкості команд. Досліджували, чому можна навчитися, як подбати та підтримати один одного, щоб знизити ризики вигорання.

Продовжуючи підтримку НДО України у липні команда Центру Ахалар проведе ретрити для “Українського Жіночого Фонду” та “100% Життя”.

Досвід, який має наша організація може допомогти і вашій організації пройти через темні часи! 

Звертайтесь прямо зараз і заплануйте відновлення для своєї команди.