Досвід

“Свої. Разом”: в Іванівській громаді відкрили ветеранський простір

25 червня в селі Іванівка Чернігівського району відкрився новий ветеранський центр “Свої. Разом”

Офіційний ветеранський простір, який з’явився в області за ініціативи Громадської організації Центр гуманістичних технологій АХАЛАР у партнерстві з Програмою розвитку ООН в Україні та за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Проєкт реалізовувався упродовж року: за цей час занедбане та непридатне для використання приміщення перетворилось на повноцінний, сучасний і теплий простір для підтримки ветеранів, ветеранок та їхніх родин.

Після завершення ремонтних робіт та закупівлі необхідного обладнання, приміщення було передано на баланс комунального закладу “Центр надання соціальних послуг” Іванівської сільської ради.

“Є китайський вираз: шлях у тисячу кроків починається з першого. 

І цей перший крок ми зробили.

Але тепер важливо вдихнути життя в ці стіни – щоб простір став місцем, де ветерани зможуть отримати підтримку та допомогу на шляху повернення додому”, – зазначив Юрій Трохименко, директор з розвитку ГО Центр АХАЛАР.

У новому просторі працюватимуть психологи, юристи та фахівці соціальної сфери. 

Центр надаватиме: психологічну та соціальну підтримку; правові консультації; поради з профорієнтації, перекваліфікації, працевлаштування; допомогу у створенні та розвитку бізнесу тощо.

“Коли повертається ветеран, першою його зустрічає громада. Тому наша мета – адаптуватися до потреб ветеранів та забезпечити їм гідний соціальний захист”, – наголосила Іванівська сільська голова Олена Швидка.

Центр працюватиме для військовослужбовців, ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни, а також для членів їхніх родин.

Ветеранські простори – це не лише про стіни та послуги, а передусім про відчуття приналежності, безпеки та підтримки. 

Саме тут ветерани й ветеранки можуть знайти розуміння, отримати фахову допомогу та поступово адаптуватися до мирного життя. 

Це місце, де громада простягає руку тим, хто захищав її незалежність.

“Відкриття цього центру – символ нашої співпраці з Україною. Ми хочемо, щоб ветерани мали змогу реалізовувати свій потенціал у цивільному житті”,

 – підкреслив заступник Посла Німеччини Максиміліан Раш.

Команда ГО Центра АХАЛАР щиро вдячна усім, хто був поруч і допомагав на кожному етапі: від перших ідей до відкриття дверей. 

Ми й надалі продовжуємо працювати над створенням безпечних, підтримуючих середовищ для тих, хто повертається з війни додому.