Досвід

Тренінг «Особливості надання першої психологічної допомоги та навички самодопомоги під час стресу. Профілактика емоційного вигорання»

Наразі наше життя – це постійні переживання за близьких та рідних, особливо якщо хтось з родини захищає країну на полі бою, повітряні тривоги, підвищена відповідальність за життя своє та оточуючих.
Дуже важливо навчитися піклуватися про себе, щоб мати ресурс підтримати тих, хто поруч.
Тому під час тренінгу «Особливості надання першої психологічної допомоги та навички самодопомоги під час стресу. Профілактика емоційного вигорання», який відбувся минулого тижня у Ріпкинській громаді, насамперед говорили про інструменти та методи самопідтримки, які можуть допомогти кожному з нас почуватись краще.
Часто ключем до успішної саморегуляції є краще розуміння того, що відбувається в нашому мозку та тілі.
Для цього учасники та учасниці вчились спостерігати за власними тілесними реакціями, адже фізичне та психологічне в нашому організмі тісно пов’язані.
Також ознайомились з вправами для нормалізації дихання, перенаправлення уваги, заземлення, м’язової релаксації та медитації. Навіть якщо ці вправи здаються смішними чи банальними, вони є дуже дієвими.
Окрім того, присутні отримали знання та навички, як ефективно підтримати близьку людину в ситуаціях, коли вона проявляє паніку, істерику, ступор, плач, агресію та інші гострі стресові реакції.
Надзвичайно захопливою і емоційною була арттерапевтична робота за допомогою техніки fluid аrt. Спостереження за тим, як плавно перетікає фарба по полотну, змішуються кольори і утворюються абстрактні візерунки – це справжня медитація, яка допомогла розслабитись, заспокоїтись і виразити себе.
_______________
Захід проведено в межах ініціативи «Ветеранські центри “Свої. Разом” в Іванівській та Ріпкинській громадах Чернігівської області», яку впроваджує ГО «Центр гуманістичних технологій “Ахалар”» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини.