Якщо говорити про ветеранів та ветеранок – то це про довіру. Зокрема, довіру до надавачів послуг, яка б стала запорукою їх успішної реінтеграції. Така позиція була наскрізною під час проведення менторської сесії з питань організації послуг і сервісів у Ветеранському просторі, яка відбулась 31 липня 2024 року в Іванівській територіальній громаді.
Розпочали з привітання голови Іванівської сільської ради Олени ШВИДКОЇ, яка наголосила на важливості створення Ветеранського простору у громаді та об’єднання зусиль задля налагодження системної роботи у цьому напрямку. Наразі є різні організації, в тому числі і громадські, які порушують ці проблеми, є відповідні фахівці/-чині у різних державних організаціях, але коло питань, які потребують вирішення, розширюється, з’являються нові виклики та потреби.
Вікторія Сич, заступниця директора Чернігівського обласного центру соціальних служб, ознайомила присутніх з нормативно-правовою базою створення та функціонування Ветеранського простору. У процесі сесії напрацювали принципи діяльності майбутнього Ветеранського простору, порушили питання конфіденційності надання послуг та зберігання інформації, адже в реаліях сьогодення це є питанням безпеки. Також окреслили основні напрямки діяльності відповідно до сформованих потреб потенційних відвідувачів. Приємно відмітити, що плани та мрії команди щодо удосконалення діяльності Ветеранського простору сягають далеко у майбутнє, а отже, є впевненість, що ця справа буде продовжена.
По завершенню сесії учасники та учасниці ділились власним баченням, обговорювали можливі шляхи вирішення та перші кроки у впровадженні необхідних послуг та сервісів. Попереду ще багато роботи, але пріоритетом залишається головне – сформувати довіру та відкритість у взаємодії з ветеранами, ветеранками та членами їх сімей, щоб вони знали, що вдома їм допоможуть та підтримають.
_______________________
Захід організовано в межах ініціативи «Ветеранські центри “Свої. Разом” в Іванівській та Ріпкинській громадах Чернігівської області», яку впроваджує ГО «Центр гуманістичних технологій “Ахалар”» за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини.
Фото Іван ТЕРЕЩЕНКО