Досвід

Видання з рекомендаціями запобіганню вигоранню

У 2019 році, в рамках проєкту «Працювати активно без вигорання», реалізованого командою Центру АХАЛАР  за фінансової підтримки норвезького фонду House-to-House Project Fund, було підготовлено електронну брошуру з рекомендаціями та навчальними матеріалами.

Перша частина«Вигорання на роботі, його природа і профілактика. Практичні рекомендації для працівників правозахисних організацій, волонтерів і активістів», написана психотерапевтом Зурабом Беберашвілі (Грузинський центр психосоціальної та медичної реабілітації жертв тортур, GCRT).

Друга частина«Бути активним без вигорання. Практичні рекомендації з моделювання тренінгів», розроблена Вікторією Солоніциною (психотерапевтка, тренерка, Центр АХАЛАР) та Юрієм Трофименком (коуч, тренер, Центр АХАЛАР).

Актуальність

З початком кризи в Україні значно зросло навантаження на волонтерів, представників громадських організацій, психологів, соціальних працівників, рятувальників, медичних працівників та правозахисників. Їхня робота неможлива без емоційного включення у проблеми клієнтів, що без відповідного відновлення може призводити до професійного вигорання.

За даними ВООЗ, 28 травня 2019 року емоційне вигорання було офіційно включене до Міжнародної класифікації хвороб. Це визнання підкреслює необхідність профілактики та навчання спеціалістів методам саморегуляції.

Часто вигоряють саме ті, хто найбільш відданий своїй роботі. Якщо втома зникає після відпочинку, то при вигоранні повернення до роботи не приносить радості. Брак сенсу та ресурсів може призвести до серйозних психологічних та фізичних проблем.

Це електронне видання створене для того, щоб надати професіоналам та активістам практичні інструменти для підтримки власного психологічного здоров’я, збереження ресурсів та ефективної роботи без загрози вигорання.