Досвід

Ветерани та ветеранки: взаємодія і підтримка в громаді

«Дуже важливо, щоб цю інформацію отримали якомога більше людей, які спілкуватимуться з ветеранами і ветеранками на робочих місцях, в магазині, на вулиці і просто в побуті», — зазначили учасники мітапу «Ветерани та ветеранки: взаємодія і підтримка в громаді», який відбувся в Іванівській громаді 29 жовтня 2024 року.

Такий діалог дає впевненість і надію, що населення громади розуміє потреби та прагне створити безпечну та підтримуючу атмосферу для тих, хто сьогодні захищає нашу країну.
У ході зустрічі обговорили питання, як бойовий досвід вирізняє ветеранів з-поміж інших людей, адже вони не завжди носять військову форму; попрацювали над портретом ветерана і ветеранки, щоб визначити їх потреби та виклики під час повернення до цивільного життя.

Оскільки саме сім’я може дати найбільший ресурс для відновлення, напрацювали рекомендації для родини, як підтримати та про що слід пам’ятати у період реадаптації рідної людини.
Під час роботи в групах учасники сформулювали правила взаємодії з ветеранами, які мають візуально помітну інвалідність, порушення зору, слуху та з тими, хто пересувається на кріслі колісному. Дійшли думки, що багато хто уникає елементарного спілкування з такими людьми, бо не знають, як це коректно робити.

Насправді немає єдиного правила взаємодії та комунікації, але слід пам’ятати: спілкуватись з ветераном чи ветеранкою потрібно з повагою, як і з будь-якою людиною, але додатково потрібно усвідомлювати його/її колосальний внесок у наше вільне життя.
________________________
Захід організовано в межах ініціативи «Ветеранські центри “Свої. Разом” в Іванівській та Ріпкинській громадах Чернігівської області», яку впроваджує ГО «Центр гуманістичних технологій “Ахалар”» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини.
Фото Іван ТЕРЕЩЕНКО