“Територія розвитку” у Варшаві!

«Вересень завжди асоціюється з новими знаннями, враженнями і відкриттями не лише для школярів та студентів. Ми вирішили не відставати і запланували на вересень два навчальні візити до Польщі, в рамках програми “Територія розвитку: я і громада” – говорить координатор програми Юрій Трохименко.  

4-го вересня, завжди привітна та гостинна Варшава зустрічала першу групу – журналістів та представників громадського сектору – учасників компонента програми “Школа комунікації”.
В перший же день відбулась важлива зустріч на тему “Права людини в демократичній державі на прикладі Польщі”, яку організували експерти Варшавського Хельсинського Фонду Прав Людини. Говорили та дискутували за чашкою чаю в теплій атмосфері, а ввечері відбулась екскурсія по історичним місцям Варшави.

Уся програма стажування була наповнена цікавими зустрічами з різними організаціями, що працюють у третьому секторі, а також ЗМІ - телебачення, радіомовлення, газети.
Незабутнім став візит групи на телевізійний канал “Polsat”. Їх досвід у реалізації соціально важливих проектів, дав можливість учасникам інакше поглянути на співпрацю ЗМІ та громадського сектору. Близько чотирьох років назад був заснований Фонд “Polsat”, який на сьогоднішній день вже надав фінансову підтримку 1074 лікарням і медичним центрам по всій Польщі( були відремонтовані і оснащені сучасним медичним обладнанням).
16489 тисяч дітей мали можливість отримати медичну допомогу, завдяки фінансовій підтримці Фонду. Загалом, для реалізації поставлених цілей, на сьогодні Фонд надав допомогу на суму 164 726 116,04 злотих. Ці кошти надходять у Фонд з різних джерел: щорічна загальнонаціональна компанія Фонду, а також із отриманих Фондом грантів, перерахувань коштів від інших компаній або приватних осіб.

Одним з найбільш успішних проектів Фонду “Polsat”, являється щорічна загальнонаціональна компанія, організована у співпраці з Procter & Gamble під лозунгом “Подаруй Дітям Сонце” . Кошти від компанії витрачаються на рішення конкретних задач польських педіатричних центрів. Фонд також взяв шефство над програмою “Прямо в Європу”, ціль якої профілактика та лікування дефектів постави у дітей. В цьому році, вкотре, Фонд приєднався до компанії “Поділись своєю їжею”, організованою спільно з Danone і Федерацією польських банків продовольства. Також на телеканалі постійно транслюються різні програми соціально важливого характеру, які, наприклад, пропагують сімейні форми виховання. Кожної неділі в прямий ефір виходить програма “Достатньо захотіти ”. Її ведуча, Моніка Залевська, разом із запрошеними гостями у студії, обговорюють різні питання і проблеми, пов’язані з вихованням дітей, системою охорони здоров’я у Польщі, і багато інших. Хоча програма “Достатньо захотіти ” розроблена Фондом “Polsat”, до співпраці підключаються і інші фонди та громадські організації. Основна ціль цієї програми – здорові діти, та боротьба з патологіями, які впливають на їхнє здоров’я.
“Ми тут для того, щоб зберегти здоров’я і життя дітей”- говорить Маргарета Зак, президент Фонду “Polsat”.

Своїми враженнями люб’язно погодилась поділитись Людмила Голоднік - журналіст служби новин “5 канал”, участниця програми “Школа комунікації”.

- «Polsat» - одна з найпотужніших телекомпаній Польщі. Лише на новини в ній працюють понад 400 людей. З них половина – журналісти інформаційної служби. Тоді як у вітчизняних центральних медіа наповненням випусків, як правило, займаються у десять разів менше персоналу. Кореспонденти Варшави нерідко співпрацюють із неурядовими громадськими організаціями. Створюють спільні проекти. Для цього у них є усі ресурси. У разі необхідності навіть використовують гелікоптер. Жодне українське телебачення таких можливостей не має. Новини на «Polsat News» виходять щогодини. Решту ефірного часу займають публіцистичні програми, документальне кіно та дискусії у студії. Частими гостями в них є якраз представники третього сектору. Адже вони на-гора піднімають соціально важливі теми. Саме завдяки таким досвідченим свідомим активістам громадськість дізнається про проблеми та можливі шляхи їх вирішення.
До чого може призвести таке просвітлення українській делегації продемонстрували у виданні «Gazeta Wyborcza». Завдяки небайдужості редакції, порадам громадських діячів та фаховому підходу журналістів – газеті вдалось реалізувати низку успішних проектів. Зокрема «Народжувати по-людськи», «Прозора Польща», «Помирати по-людськи», «Школа з класом», «Польща бігає» тощо. Як зізналися у медіа-холдингу «Агора», до складу якого і входить видання, займатися філантропічною діяльністю не змогли б без підтримки НГО. Саме завдяки такому творчому тандему у поляків покращується життя. Вони дізнаються про свої права і, що найголовніше, використовують це на практиці.
У фундації «Нічийні діти» учасникам культурного обміну продемонстрували не меншу результативність своєї діяльності. Волонтери впроваджують соціальні компанії також за підтримки засобів масової інформації. Тільки в цьому випадку рушійною силою, на відміну від «Gazeta Wyborcza» є саме НГО. Редакції ЗМІ лише надають інформаційну підтримку.
Я особисто натхнена невичерпним досвідом поляків. Переконана, в українських реаліях також можна досягнути такої мети. Головне, дослухатися до колег по інший бік барикади. Побільше організовувати зустрічей за круглим столом. Вистражданий консенсус і буде початком утілення амбітних планів у життя.

Справді, цікавим був візит до редакції «Gazeta Wyborcza». Дорота Фрончак – журналіст «Gazeta Wyborcza», координатор проектів Відділу Суспільних Акцій Медіахолдингу “Агора”, розповіла українській групі про успішність і результативність акцій на прикладі різних соціальних проектів.
Особливу увагу хочеться приділити компанії “Народжувати по-людськи”, яку, вже багато років, реалізує громадська організація “Народжувати по-людськи” у співпраці з «Gazeta Wyborcza» .
Ініціатором компанії стала жінка, яка мала неприємний досвід у родильному будинку при народженні своєї дитини: спілкування персоналу, загальна атмосфера, ризик для життя матері і дитини, ізоляція від близьких та інше. Проблем було безліч, тож бажаючи змінити існуючу ситуацію, жінка знайшла однодумців, і об’єднавшись, вони створили громадську організацію. Назва компанії вийшла з назви самої організації - “Народжувати по-людськи”. Завдяки ресурсам газети “Wyborcza”, організація мала можливість вести діалог з громадськістю. На сторінках газети розміщувалося опитування для жінок, котрі в свій час були клієнтами різних родильних домів. По результатам такого опитування стало зрозуміло, в які лікарні слід звертатися, і які краще не відвідувати. Опитування принесли очікувані результати. “Не популярні” лікарні почали втрачати клієнтів, а з ними і кошти, які підтримували їх існування, тож були змушені або змінити своє відношення до клієнтів або взагалі закритись. Компанія “Народжувати по-людськи” триває вже 15 років, і за період свого існування вагомо вплинула на зміну ситуації на краще. Позитивні результати надихнули організаторів, створити ще декілька подібних проектів: “Лікувати по-людськи”, “Грати по-людськи”, які також мали великий успіх.

“Програма візиту була складена таким чином, щоб показати учасникам шляхи взаємодії “третьої влади” – ЗМІ та громади, і яких вражаючих результатів можна досягти за допомогою такого партнерства в різних сферах. Надзвичайно важливо, щоб усі сторони партнерства побачили якомога більше можливостей від такої співпраці. Наше завдання в цьому навчальному візиті не лише показати вже існуючий успішний досвід колег , а і зазирнути глибше, побачити сам механізм налагодження ефективної комунікації. За п`ять років існування проекту “Школа комунікації”, мали можливість навчатись 85 осіб з різних куточків країни, був знятий фільм про програму, вийшла в друк книжка. Сподіваємось, що вистачить сил продовжувати працювати в цьому напрямку і надалі, бо позитивні результати бачимо сьогодні.
Вже 13-го вересня зустрічаємо другу групу – аніматори, лідери, учасники компонента програми “Школа АХАЛАР”. На них чекає не менш насичена програма, а також багато корисної нової інформації, вражаючі відкриття та нові можливості ” – ділиться своїми думками, організатор навчального візиту і координатор компоненту програми “Школа комунікації”, Вікторія Солоніцина.Проект поддерживается Фондом Ч. СТ. Мотта.
 
Последняя публикация
Життя в сучасному соціумі вимагає від нас щораз більше уваги й зайнятості. Ми розриваємося між роботою, навчанням, обов'язками і домашніми клопотами. А постійний стрес не залишає шансів на те, щоб ми встигали відновлюватися і відчували задоволення від життя. Саме таким чином ми можемо опинитися заручниками синдрому вигорання. Особливо це стосується хелперів, інакше кажучи, людей, які прагнуть допомогти іншим людям. Для того, щоб впоратися із "таємним ворогом" 21 століття, потрібно бути обізнаним і навченим. У цій брошурі ми постаралися підготувати інформацію для тих, хто хотів би змоделювати тренінг із профілактики вигорання і провести його в своїй організації, колективі або співтоваристві. Особливо це стосується педагогів і тренерів.


Скачати книгу:

Подробнее


Мы в соцсетях


Следите за нами в социальных сетях.

Impresstory


АВТОРСКИЙ БЛОГ Виктории Солоницыной

Все персонажи вымышлены, а события происходили исключительно в моем воображении

Подробнее