Перехрестя п’яти доріг

Існує незліченна кількість доріг, що ведуть до вершини. Кожен із нас має свою, ту, яка найбільше відповідає внутрішньому стану. Дороги можуть змінюватися залежно від вимог часу чи тактики просування до мети. Але найголовніше – не змінювати мету, а йти до вершини.

Центр АХАЛАР нещодавно зробив один із таких кроків, який цілковито відповідає його стратегічному плану: об’єднання зусиль локальної громади для вирішення актуальних соціальних проблем Чернігова.

Акцію “Подаруй дітям літо”  було оголошено для організації відпочинку дітей, які потребують опіки. У квітні 2003 року Центр розпочав збір благодійних внесків від жителів міста. До співпраці ми запросили Станіслава Друцького, який очолює найбільшу у Чернігові мережу супермаркетів “Союз” і є членом Наглядової ради Центру. У кожному із магазинів мережі були встановленні прозорі ящички для пожертв із позначкою акції. Кожен покупець, розплачуючись біля каси, міг вкинути гроші до скриньки, вміст якої щовечора ретельно перераховувався. Результати зборів щодня вивішувалися при вході у супермаркети, щоб можна було відстежити зростання зібраних коштів.

Коли люди роблять благодійні внески, вони виходять зі свого замкненого світу і перестають бути байдужими до проблем інших. Важливість цього кроку буде оцінено тоді, коли людина побачить результати свого внеску, який став частиною благодійного дійства спільноти, і це відчутно примножило енергію його дару. Проте, на заваді може стати недовіра. Тому протягом всієї акції, яка тривала протягом двох місяців, Центр АХАЛАР розповідав чернігівчанам не лише про те, де можна було зробити благодійний внесок, але й куди і для кого зібрані кошти будуть передані. Протягом двох з половиною місяців про акцію інформували розклеєні по місту плакати і листівки, сповіщало радіо Хіт FM. Місцеві ЗМІ отримували поточну інформацію через чисельні прес-релізи, а також Інтернет сторінку Центру. Врешті-решт акція набула такої ваги, що міська влада теж вирішила долучитися до доброї справи і через відділ у справах сім’ї та молоді виділила суму в розмірі 500 гривень.

Після завершення збору коштів Центр АХАЛАР оголосив конкурс серед неприбуткових організацій міста на організацію дитячого відпочинку і оздоровлення. Наприкінці червня члени незалежної конкурсної комісії, які представляли місцевий бізнес, громадський сектор та владу, вирішили профінансувати на суму зібраних коштів (2 411,95 гривень) два проекти. Завдяки цій підтримці туристичний клуб “Горизонт” протягом 10 днів опікувався 17 дітьми з притулку “Надія”, а організація “Перлина” організувала двотижневий відпочинок для 20 дітей на базі дитячого садочка.

Ми часто чули слова вдячності – від дітей, які відпочивали, продавців у магазинах, чиновників і громадських діячів. Але сказати “акція вдалась” Центр АХАЛАР зміг лише тоді, коли з друку вийшов плакат зі словами подяки всім, хто допоміг провести такий важливий і корисний захід.
 
Последняя публикация
Життя в сучасному соціумі вимагає від нас щораз більше уваги й зайнятості. Ми розриваємося між роботою, навчанням, обов'язками і домашніми клопотами. А постійний стрес не залишає шансів на те, щоб ми встигали відновлюватися і відчували задоволення від життя. Саме таким чином ми можемо опинитися заручниками синдрому вигорання. Особливо це стосується хелперів, інакше кажучи, людей, які прагнуть допомогти іншим людям. Для того, щоб впоратися із "таємним ворогом" 21 століття, потрібно бути обізнаним і навченим. У цій брошурі ми постаралися підготувати інформацію для тих, хто хотів би змоделювати тренінг із профілактики вигорання і провести його в своїй організації, колективі або співтоваристві. Особливо це стосується педагогів і тренерів.


Скачати книгу:

Подробнее


Мы в соцсетях


Следите за нами в социальных сетях.

Impresstory


АВТОРСКИЙ БЛОГ Виктории Солоницыной

Все персонажи вымышлены, а события происходили исключительно в моем воображении

Подробнее