Розробка проекту народних університетів в Чернігові по прикладу Данської системи

07 мая 2019

На запрошення Center Ahalar до Чернігова завітав давній товариш та колега організації з Данії - Ole Meldgaard, який 30 років працював у структурі з неформальної освіти дорослих у Копенгагені - школі ім. Г.Х. Кофоеда.
Метою 3-х денного візиту стала розробка інноваційного проекту створення народного університету в Чернігові по прикладу Данської системи. За час зустрічі творча команда змогла звірити ціннісні орієнтири, розробити концепцію співробітництва, узгодити основні позиції в проекті: партнерів, розподіл відповідальності та обов’язків.
Важливим моментом стало сутнісне розуміння освіти в Данії та її відмінності від української. Процес навчання потрібно будувати на цінностях та на розумінні важливості комплексного підходу до освіти. Це і ляже в основу створення народного університету неформальної освіти у місті.
Як каже директор з розвитку АХАЛАР Юрій Трохименко: “Найголовніше те, що з Оле був написаний не проект, а створювався ціннісний простір, де і буде відбуватися наступна взаємодія”.
Ключовим є розуміння стійкості проекту – яке він буде мати продовження та подальший розвиток після створення. Це проект не одного дня і АХАЛАР розробляє його на багато років вперед.
На завершення гість з Данії завітав до приватної школи «МудрАнгелики» та Чернігівського обласного молодіжного центру, щоб побачити нові тренди в освіті та можливості для майбутньої співпраці. Маємо надію на успішне втілення, плідну роботу та подальшу співпрацю з багатьма організаціями в ролі партнерів.A-ClubЭта ссылка приведет вас в пространство, где собираются разные люди, из разных стран пообщаться на глубокие и интересные темы.

Записи этих бесед составляют основу просветительского материала, который выложен на сайте. На многие вопросы у нас нет ответов, но учиться думать самостоятельно – это достойная задача.

 

Подробнее


Мы в соцсетях


Следите за нами в социальных сетях.