Семінар "пазли партнерства" - про ефективну комунікацію, реалізацію власних проектів (ініціатив) та зміни в житті

24 апреля 2019

 20 активістів з усієї України зібрались в Чернігові на базі «Санрайз» на семінар «Пазли партнерства», організований Центром гуманістичних технологій «АХАЛАР» спільно з Данським Гельсінським комітетом з прав людини.
Це завершальний семінар програми навчання «Сила синергії: підвищення залученості громадян в прийняття рішень». Попередні семінари можна переглянути за посиланнями: http://ahalar.org/news/640http://ahalar.org/news/636http://ahalar.org/news/635.


IMG_6989


В перший день учасники тренінгу презентували власні проекти (ініціативи): поділились надбаннями, що вдалося зробити, з якими перешкодами зіткнулись та що змінилось в собі.


DSC09851

 

Другий день був повністю присвячений роботі з налагодження комунікацій в команді, розумінню як правильно організовувати та керувати груповими процесами.


IMG_7190

Коли хочеться зробити щось в команді, прийняти рішення та разом домовитись, то на початку треба навчитись правильно вибудовувати логіку процесу. Люди без підготовки відразу починають дію, не даючи час на аналіз, розуміння пріоритетів та планування. Головне в цьому, побачити весь об’єм та масштаб проблеми, зрозуміти етапи її вирішення. Коли всі в команді погоджуються, тоді можна братись за вирішення проблеми та приймати конкретні рішення. Важливо, приділити увагу аналізу та стратегічному мисленню, а не відразу братися до дії.


DSC00005


Учасники тренінгу в ігровій формі зрозуміли як правильно передавати інформацію та які викривлення можуть виникнути на цьому етапі.


DSC09844


Робота в парах «Мій вибір в цьому житті» надала розуміння цінності себе, професії та власного вкладу в розвиток громад. Зроблений вибір призводить до певних дій, а дії в минулому обумовлюють теперішнє – те, що є на даний момент. Розуміння сенсу власного життя та цінності кожного кроку в житті, соціальної активності, діяльності, пов’язаної з проектом дає масштабне усвідомлення зв’язку з власною місією.


DSC09848


Проект завершується через 3 місяці, тому кожному необхідно буде перейти на новий рівень розвитку, щоб отримувати більші результати. Для того, щоб досягнути неординарних результатів, необхідно:


1.      Усвідомити пріоритети

2.      Усвідомити глибинні звички, патерни поведінки

3.      Прийняти ситуацію як частину вибору (без супротиву)

4.      Взяти відповідальність

5.      Зробити новий вибір


IMG_7030


Оскільки результати тісно пов’язані з особистісними змінами себе та власної команди, то учасникам була запропонована практика з методики процесуально орієнтованої психології. Вона допомогла зміни перекласти на себе, інтегрувати їх в своє життя, щоб це переходило на рівень дій.


IMG_7036


Загалом, програма навчання від «АХАЛАР» не тільки допомагає реалізувати власний проект, а і змінити своє життя, життєві установки, цінності, знайти своє «я» та власну ідентифікацію, розширити свої межі та поглянути на власне життя зі сторони. Це програма про людей та зміни в житті.


IMG_7235


Програма втілюється за підтримки фонду CISU (Данія)


IMG_7261

A-ClubЭта ссылка приведет вас в пространство, где собираются разные люди, из разных стран пообщаться на глубокие и интересные темы.

Записи этих бесед составляют основу просветительского материала, который выложен на сайте. На многие вопросы у нас нет ответов, но учиться думать самостоятельно – это достойная задача.

 

Подробнее


Мы в соцсетях


Следите за нами в социальных сетях.