40 ТРЕНЕРІВ ТА КОУЧІВ працюватимуть над посиленням потенціалу громадських організацій

19 июня 2018

 

Щоб посилити потенціал громадських організацій, Проект ЄС впроваджує програму навчання, засновану на цінностях та принципах неформальної освіти.

 

У березні Проект ЄС для розвитку громадянського суспільства оголосив набір тренерів та коучів, які будуть змінювати Україну сьогодні і завтра.
І в рамках відкритого конкурсу було відібрано 20 тренерів та 20 коучів з-поміж більш ніж 1500 отриманих заявок. 

 

Вони вже пройшли перший навчально-тренувальний курс від Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства та готові працювати над посиленням розвитку громадських організацій, використовуючи інноваційний метод.

Відкритість до нових ідей. Критичне мислення. Креативність. Розуміння громадянського суспільства та неформальної освіти. Саме ці критерії стали визначними у відборі тренерів та коучів, які хочуть допомагати організаціям громадянського суспільства України.

Лоренцо Нава, тренер Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства, разом з командою два тижні насичено працював з відібраними учасниками, яким випала роль стати громадськими коучами та тренерами. 

Саме вони проведуть тренінги для громадських організацій, а після тренінгу організація отримає коуча, який буде спрямовувати компетенції, отримані під час навчання.

Тож з 14 червня по 6 липня в десяти містах України відбудуться перші тренінги з розвитку внутрішньої політики організацій.

Тренінг – це своєрідна форма навчання, форма передачі знань, яка легко сприймається аудиторією.

Тренінги, розроблені експертами Проекту ЄС, цікаві своїм інноваційним підходом, адже поєднують теорію з практикою. Тут застосовані вправи на фасилітацію, а саме: рольові ігри, мозковий штурм, і вправи, що допомагають розкрити навички та вміння учасника зсередини. 

Фасилітація часто застосовується в тренінгах. Цей метод допомагає учасникам згадати, сформулювати і структурувати ті знання, які в них вже є. 

“Треба розуміти, що тренер – це «офіціант»! Його роль – дати людям вибір, «меню». А не самим вибрати за людей те, що вони хочуть, і підносити їм тільки це. Ви можете допомогти вибрати, але все-таки - центровим є учасник, а не тренер" - пояснює тренер Лоренцо Нава.

За словами Лоренцо, інклюзивна система освіти - це те, чого не вистачає. Є бажання в рамках проекту створити таку фігуру, як «громадський коуч». "Часто люди ходять на тренінги, усе здається прекрасним, - зауважує експерт, - Але коли приїжджаєш додому – реальність дає про себе знати. Ти розумієш, що нічого не відбувається, втрачаєш мотивацію. А коуч – це та фігура, з якою можна зв'язатися, незважаючи на місце та час.”

В цій навчальній програмі тренерство та коучинг ідуть паралельно. Просто коучинг не дає фундаментальних знань. Тренер може вибирати одну із форм роботи з аудиторією, наприклад інтерактивні лекції, а потім вже за допомогою практичних завдань оцінювати рівень сприйняття поданої інформації. А коуч направляє в процесі досягнення поставлених учасником (клієнтом) цілей. 

Велику увагу було приділено командотворенню, цінностям та питанню внутрішньої політики організацій.

Тож за декілька днів такі громадські коучі та тренери розпочинають свою роботу в десяти містах,озброєні новими знаннями та методиками. 

Директор з розвитку АХАЛАР Yuriy Trofimenko також був серед відібраних коучів:
" У АХАЛАР ми вже кілька років у програмі "Територія розвитку" використовуємо елементи коучингу для супроводу наших учасників. Ми не просто провели семінар та забули все, що на ньому відбувалось. Наше завдання допомогти все втілити в життя.
 
І тому мені так близький підхід, який застосовується в програмі Together. Мене надихає як метод, так і отримані нові інструменти. Радий, що такий симбіоз тренерства та супроводу, який вже працює в Європі, закріплюється і у нас."


 

Довідково: Проект ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні створено задля зміцнення українського громадянського суспільства шляхом посилення ролі організацій громадянського суспільства у реалізації та моніторингу демократичних реформ та всебічному соціально-економічному розвитку в країні.

Метою проекту є надання технічної допомоги тим організаціям громадянського суспільства, які прагнуть до розвитку суспільства в Україні, виходячи з цінностей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Посилання на джерело інформації https://euprostir.org.ua/index.php?id=120

 

A-ClubЭта ссылка приведет вас в пространство, где собираются разные люди, из разных стран пообщаться на глубокие и интересные темы.

Записи этих бесед составляют основу просветительского материала, который выложен на сайте. На многие вопросы у нас нет ответов, но учиться думать самостоятельно – это достойная задача.

 

Подробнее


Мы в соцсетях


Следите за нами в социальных сетях.