Досвід, який ми візьмемо з собою у 2017 рік

26 декабря 2016

Підбиваючи підсумки 2016 року, важко не сказати про одну з наймасштабніших зустрічей лідерів громад з усієї України  «АHALAR-fest: “Сила досвіду громади”», яку організував Центр АХАЛАР  у Чернігові 17–20 листопада. В заході взяли участь 114 випускників програми Центру АХАЛАР „Територія розвитку”, також були присутні тренери, модератори та експерти з 5 країн – Польщі, Словакії, Угорщини, Чехії та Німеччини.  
Наш колега, професіонал своєї справи, Андрій Паниченко зробив кілька фільмів, які повертають нас до заходу, щоб ще раз пригадати,  зробити висновки та узяти в 2017 рік знання та досвід, яким поділилися кожний з учасників.

Консультант з розвитку місцевих ініціатив в Україні та Польщі, проектний менеджер Центру АХАЛАР Вікторія Солоніцина коментувала, що АHALAR-fest організували з метою створення інтерактивного майданчика для інформування, обміну досвідом, зустрічей, практичних занять, майстер-класів, панельних дискусій активних людей з усієї України. 
«Тут зібралися ті, хто у своїх громадах вже реалізують свої невеликі активності, вирішують малі й великі місцеві проблеми, - підкреслила вона. – Вони готові поділитися своїм досвідом, аби його могли використати громадські активісти в інших містах. Можу, як приклад, навести відомого діяча з Чернігова, випускника програми Сергія Безбородька, який за нашого супроводу розробив проект «Еко-місто», а тепер реалізує ще більш серйозні. 
Також учасниками заходу були активісти, які надають допомогу переселенцям зі Сходу України.  «Коли я кілька років тому закінчувала школу АХАЛАР, я й подумати не могла, що мені доведеться працювати у великому та тяжкому проекті для внутрішньо переміщених осіб, - зізналася голова правління благодійного фонду «Станція Харків» Юлія Конотопцева. – Отримані знання, як контактувати з людьми, громадою, допомагають мені зараз реалізувати всі задуми. Чернігів став тим відправним пунктом, котрий зробив з мене, як пересічного активіста, справжнього громадського діяча».


Протягом 4-х днів відбувались різноманітні майстер-класи, семінари та лекції. Експерти і тренери презентувати цікаві проекти різнопланових напрямків, а також поділилися досвідом щодо їх впровадження у життя. Так, чернігівка Олександра Федоренко, відома як організатор проекту "Зелена Сцена", вже кілька років відвідує подібні заходи, які проводять представники центру, щоб більше дізнаватися нового, а також перейняти досвід колег з інших міст. 


Гостя із Словаччини, проектний менеджер, консультант неурядової організації PDCS (Партнери демократичних перетворень Словаччини), Зузанна Фіалова, приїхала до Чернігова аби навчити як вирішувати конфлікти у будь-яких сферах діяльності та життя, а також демократично приймати рішення на місцевому рівні. 


У останній день АХАЛАР-фесту експерти, тренери та слухачі підбивали підсумки усіх напрацювань за 4 дні. Був розроблений  майбутній план розвитку власних проектів. Також відбулась лотерея, яка була зорганізована  учасниками заходу, щоб зібрати кошти на найкращий проект 2017 року.

АHALAR-fest реалізовано за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рact (USAID). 
A-ClubЭта ссылка приведет вас в пространство, где собираются разные люди, из разных стран пообщаться на глубокие и интересные темы.

Записи этих бесед составляют основу просветительского материала, который выложен на сайте. На многие вопросы у нас нет ответов, но учиться думать самостоятельно – это достойная задача.

 

Подробнее


Мы в соцсетях


Следите за нами в социальных сетях.