Доброделісти - хто такі і що роблять?

16 августа 201510-15 серпня в Кам'янець-Подільському для громадських активістів з різних куточків України відбувся другий семінар «Демократія для людей»  в межах проекту "Школа локальної демократії"  Центру АХАЛАР (Україна) та  Človek v ohrození (Словаччина).

Проект спрямований на підтримку локальної демократії, реформи самоуправління та  розвиток місцевих громад в Україні. Його підхід ґрунтується на розвитку комунікації та взаємодії структур місцевого самоврядування, бізнесу, неурядових організацій і локальних ЗМІ. Присутні - учасники та тренери/експерти з України, Словаччини, Польщі та Білорусі обговорювали успіхи, труднощі та майбутні плани в реалізації "ініціатив доброделістів". Так на семінарі сміючись називають тих, хто робить добрі справи для людей та веде своє портфоліо на сайті www.dobrodel.org.ua.

Значну увагу під час тренінгу приділили темам залучення фінансів через платформу Добродел, ефективну комунікацію та менеджмент конфліктів.Розуміння причин виникнення конфліктів, процесу їх розвитку та володіння технологіями вирішення складних ситуацій для багатьох українців зараз є основою для виживання. І перш за все кожен з нас, активних громадян, повинен бути психологічно готовий для роботи у нових умовах. Умовах різних поглядів та часткового протистояння на рівні громад.Як зазначила словацький експерт Зузана Фіалова:
-    На сьогоднішній день  реформа самоуправління в Україні являється найбільш очікуваною для кожного мешканця, а навчання  методам вирішування проблем на місцевому рівні стане необхідним інструментом для зрозумілого та природнього переходу від слів до справи.Вісімнадцять учасників роз’їхалися по домівках для того, щоб зробити домашнє завдання, яке є обов’язковою частиною навчання, а також підготуватися для наступною зустрічі у вересні.

У жовтні групу чекає візит до Словаччини, де активісти зможуть побачити багато реальних прикладів локальної демократії. Прикладів самостійного вирішення проблем людей, які так потрібні Украіні.Ця програма фінансується Slovak AID, фондами НЕД, Ч. Ст. Мотт та программою British Council “Active Citezen”. 
A-ClubЭта ссылка приведет вас в пространство, где собираются разные люди, из разных стран пообщаться на глубокие и интересные темы.

Записи этих бесед составляют основу просветительского материала, который выложен на сайте. На многие вопросы у нас нет ответов, но учиться думать самостоятельно – это достойная задача.

 

Подробнее


Мы в соцсетях


Следите за нами в социальных сетях.